Světové nejsmrtelnější turistické destinace

Když lidé jezdí na dovolenou, většinou hledají relax. Jiní hledají kromě relaxu také nějaké vzrušení a adrenalin. Pro tyto zájemce naštěstí na světě existuje celkem dost destinací, kde si mohou zajet na dovolenou a doufat, že to přežijí.

1. Yosemitský národní park – Half Dome

10-Half-Dome-e1413211119942

Celkem 60 lidí již zemřelo při výstupu na Half Dome a přihlehlých stezkách. Pěší trasa na Half Dome trvá celý den, během kterého zdoláte převýšení 1500 metrů a spálíte 4000 až 9000 kalorií. Posledních 120 metrů je tvořeno vertikálním stoupáním, kde si pomáháte kovovými kabely, které jsou ukotveny ve skále. A to je místo, kde dochází k nejvíce problémům.

Turisté jsou odrazováni od výstupu v případě, že je mokro, neboť kombinace mokré skály a mokrých kabelů může být smrtící. Ve skutečnosti je spodní část kolmého útesu známa jako Deska smrti, neboť zde dochází ke smrtelným nehodám i v případě kdy je počasí v pořádku.

V roce 2012 zde museli zachraňovat muže, který uklouzl na kabelech a strhl sebou také člověka nad sebou. V roce 2011 zde zemřeli tři turisté, kteří ignorovali zábradlí kolem vodopádu a spadli do něj. Další 26 letý muž zase uklouzl na kabelu a spadl dolů z výšky 160 metrů.

Pády a utonutí zde nejsou jedinými nebezpečími. K dispozici jsou také záznamy o zásazích bleskem ke kterému došlo při stoupání na vrchol Half Domu. Prostě ideální místo na dovolenou.

2. Zahrady Alnwick

9-Poison-garden-e1413211145939

Vzhledem k tomu, že běžným zahradám chybí smysl pro dobrodružství a vzrušení, vévodkyně Jane Percy z Northumberlandu se rozhodla učinit zahrady hradu Alnwick něčím speciální. Původně zde chtěla v části vysadit léčivé rostliny, ale nakonec se rozhodla že to není tak zajímavé a nechala zde vysadit jedovaté rostliny. Výsledkem je území hned za branou, kterou se nazývá Jedová zahrada, neboť všechny rostliny zde rostoucí mohou zabíjet. I když zde cesta vede relativně daleko od těchto rostlin, někteří návštěvníci mohou omdlévat díky jejich toxickým výparům.

Kromě jedovatých rostlin zde však najdete také rostliny určené pro ponaučení jako je např. konopí nebo koka. Pro děti se  tak tato zahrada stává zajímavou natolik, aby jim výlet sem přinesl také nějaké praktické informace pro život.

3. Praia De Boa Viagem

Pictures taken in Boa Viagem beach in Recife, PE, Brazil

Široké písčité pláže, úchvatné západy slunce, perfektní počasí a dostupnost nočního života kousek od oceánu. Zní to jako ideální dovolená? Možná pokud by zde neměli problém se žraloky. Lokalita Praia De Boa Viagem je dlouhodobě nechvalně známým místem v Brazílii, která je již od roku 1992 sužována útoky žraloků.

Mezi roky 1992 a 2012 zde došlo k 56 útokům žraloků. Dalo by se říci, že je to pořád menší číslo než třeba v Austrálii, nicméně v Austrálii máte stále menší šanci že se vám to stane než na této pláži v Brazílii. Jedna třetina všech útoků zde končí úmrtím. Problém s místními žraloky je v tom, že mají rádi teplé pobřežní vody, kde se pak objevují mezi plavci a surfaři.

Porto Suape bylo postaveno na místě, které dříve žraloci používali pro plození svých mladých. Z toho také plynou nynější problémy. Dokonce se zde objevují také tygří žraloci ale nejvíce jsou stále zastoupeni žraloci bílý, kteří mají na svědomí nejvíce útoků na lidi.

 

TOPlist