Solární vařič GoSun ideální na výlety

Využití solární energie pro vaření, je něco co již tady bylo. GoSun však nabízí tuto technologii ohřevu jídla ve vysoce praktickém balení, které si můžete lehce vzít sebou na cesty. GoSun byl navžen pro ekologický provoz, nepotřebuje nic jiného než sluneční světlo. To vám umožňuje vařit jakékoliv potraviny, za předpokladu že bude svítit slunce. Pokud bude špatné počasí nebo v noci jej bohužel nepoužijete, takže je dobré mít sebou případně i nějakou jinou alternativu.

gosun-solar-stove-2

Zařízení GoSun měří asi 60 cm a má průměr 6 cm, vypadá tak spíše jako trubková zbraň. Chcete-li jej použít jednoduše umístíte jídlo uvnitř válce, viz obrázek výše a otevřete víko směrem ke slunci. Zařízení používá parabolická zrcardla jejichž účinnost zachytávání slunečního světla je 80 – 90 procent. Můžete v něm uvařit až 3 kg potravin, které by měli postačit pro jedno jídlo pro 4 lidi.

gosun-solar-stove-3

Pokud slunce svítí dostatečně silně můžete v zařízení do 10 minut uvařit dávku hotdogů, míchaná vajíčka asi za 20 minut a podusit několik kilo vepřového masa za 30 minut až 1 hodinu. Můžete jej použít pro napařování, pečení, smažení je to vysoce universální zařízení.

Zařízení GoSun si můžete zakoupit už od 269 dolarů např. zde: http://www.amazon.com/

 

TOPlist