Robomate Exoskelet vám umožní zvednou 10x větší váhu

Elektřinou poháněný exoskelet již funguje, nicméně je stále omezen na laboratovní, rehabilitační nebo vojenské využití. Tato technologie, však může mít nesčetně využití ve všech odvětvích, kde se zvedají těžká břemena pomocí lidské síly. V blízké budoucnosti se začnou provádět zkoušky ve Stuttgartu v rámci projektu Robo-Mate, právě v prostředí průmyslového využití. Díky této pomůcce jste schopni zvednout 10x větší váhu než zvednete obvykle. 

Robo-mate-Exoskeleton-Makes-10Kg-Feel-Like-1Kg-2-610x406 Robo-mate-Exoskeleton-Makes-10Kg-Feel-Like-1Kg-3-610x406 Robo-mate-Exoskeleton-Makes-10Kg-Feel-Like-1Kg-610x406

Podle průzkumů, celkem 44 milionů pracovníků v EU trpí poruchami pohybového aparátuK tomu přidejte, že v některých odvětvích pracovníci denně nazvedají 10 tun. Projekt RoboMate byl zahájen v roce 2013 jako konsorcium, složené z dvanácti výzkumných ústavů a firem ze sedmi evropských zemí.Cílem bylo přijít s poháněným exoskeletem, který by byl schopen působit jako nosný rám, který bude schopen snížit fyzickou zátěž pro provádění různých montáží.

Exoskelet se skládá z několika propojených podpůrných modulů pro nohy, trup a paže. Ramenní moduly poskytují aktivní podporu uživateli a přebírají většinu zátěže tak, že uživatel cítí pouze jednu desetinu skutečné hmotnosti. Ramenní moduly jsou připojeny k modulu trupu, který poskytuje podporu zad a páteře a zabraňuje kroucení nebo sklouznutí disků. Moduly nohou poskytují podporu na vnitřní straně stehen a podporují svaly zadku, zatímco jdete do dřepu.

První prototyp byl předvádět během demonstrace na Fraunhofer IAO ve Stuttgartu 12. června.Tým však uvedl, že před pustěním do provozu je čeká ještě hodně práce. Nyní jsou vyhodnocovány a testovány bezpečnostní kritéria, která musí exoskelet splňovat. Zároveň se musí dobře používat, neboť půjde o každodenní nástroj zaměstnanců.

Robo-mate-Exoskeleton-Makes-10Kg-Feel-Like-1Kg-4-610x406 Robo-mate-Exoskeleton-Makes-10Kg-Feel-Like-1Kg-5-610x406 Robo-mate-Exoskeleton-Makes-10Kg-Feel-Like-1Kg-6 Robo-mate-Exoskeleton-Makes-10Kg-Feel-Like-1Kg-8-610x406

TOPlist