Elektrický skůtr Gogoro

Existuje spousta vylepšení pro elektrická vozidla, zapojit nabíjení a do hodiny dobít a můžete vyrazit patří k jednomu z nich. Nicméně společnost vyvíjející Gogoro se rozhodla jít jiným směrem. Místo toho aby řešili rychlost dobíjení baterií u elektrických vozidel, tak vyvinula jednoduchý systém vyjmutí a nasazení baterie. Princip je následně takový, že pokud vám dojde baterie, nebo se někam chystáte a potřebujete dobít, jednoduše se stavíte v nějakém kiosku a zde si vyzvědněte plnou.

gogoro-smartscooter-2

Jak jste si asi pochopili celé řešení se skládá ze dvou prvků: Gogoro skůtr + elektrická stanice, kde si můžete vyměňovat baterie. Samotný skůtr je poháněn 6,400 wattovým elektrickým motorem, který dosáhne rychlosti až 96 km/h a zrychlení z nuly na 50 km/h za 4,2 sekundy. Elegantní linie s adaptivním ovládáním plynu, vyroben z ušlechtilých uhlíkových kompozitů, aby dosahoval vysoké pevnosti a nízké váhy. Rekuperační brzdy, řadu palubních senzorů, které podrobně měří spoustu hodnot.  Baterie jsou ve spolupráci s Panasonicem, udělány tak, aby měli úchyt, kterým ji jednoduše vytáhnete a nahradíte jinou.

gogoro-smartscooter-3

Pokud jde o infrastrukturu, jde o jednoduchý systém nabíjecích stanic, kde si budou moci motoristé vyměnit jednoduše vybitý článek za plný. Kiosky budou k dispozici pro jezdce s předplatným, kteří také obdrží mobilní aplikaci, kde si mohou najít nejbližší dobíjecí stanici. Můžete si tak jednoduše naplánovat trasu s použítí těchto dobíjecích bodů.

gogoro-smartscooter-4

Zatím nejsou informace k přesné ceně za skůtr a předplatné, nicméně řešení je to ideální hlavně pro velká města, která mají problém s automobilovou dopravou.

TOPlist