7 tipů jak vypadat dobře bez make-upu

model-429733_1280

Mnoho žen si myslí, že make-up je jediný způsob jak být krásná každý den. Každý den trávíte tolik času před zrcadlem při dělání make-upu aniž by jste si uvědomila jak krásná jste bez všech očních stínů, řasenek a dalších líčidel. Následující tipy vám ušetří spoustu času a peněz a zlepší vaši pleť aby vypadala zářivější.

1. Opláchněte si obličej každé ráno a každý večer

Pokud chcete bez make-upu vypadat skvěle stačí si každé ráno a večer opláchnout obličej. Možná to zní jako samozřejmost ale věřte tomu nebo ne, ale spousta žen si dopoledne obličej neoplachuje, což je obrovská chyba. Ranní a večerní mytí pomáhá odvrátit akné a pleť vypadá zářivější.

2. Použijte jemný čistící prostředek

Drsné čistící proužky na obličej jej mohou zanechat červený a vysušený. Proto je lepší si obličej umýt jemnějším čistícím prostředkem. Zkuste najít takový, který je hypoalergenní a přesvědčte se že funguje na váš typ pleti. Je to jeden z rychlých způsobů jak si zlepšit pleť.

3. Použijte na obličej správnou hydrataci

Použijte na obličej hydratační krém, ihned po umytí, aby vaše pleť vypadala zdravě a mladě. Bohužel spousta hydratačních krémů způsobí spíše to, že je pokožka mastná a lesklá. Je těžké si vybrat ten pravý hydratační krém, ale jde o základ ke krásné a zdravé pokožce. Podívejte se po hydratačním krému s ochranným faktorem 30 aby byla Vaše pokožka chráněna před škodlivým slunečním zářením.

4. Použijte vazelínu místo řasenky

Vím, že to zní divně ale použití vazelíny místo řasenky je osvědčený způsob jak vypadat lépe bez make-upu. Jednoduše naneste trochu vazelíny na vaše řasy, které následně budou zářit i bez použití řasenky. Vazelína je také mnohem jemnější než mnoho očních odličovadel.

5. Použijte kokosový olej místo v obchodě koupeného balzámu na rty

Přestože je možné použít kokosový olej pro odstranění make-upu, můžete ho použít také jako balzám na rty. Nejvíce kupované balzámy na rty obsahují hodně chemikálií, které mohou vysušovat vaše rty a způsobit, že vypadají bez života. Jen troška kokosového oleje vám pomůže se suchými popraskanými rty, takže proč to nevyzkoušet?

6. Netrhejte si příliš obočí

Jistě je třeba aby vaše obočí bylo pod kontrolou, nicméně se ujistěte že jej netrháte příliš mnoho. Zaměřte se pouze na chloupky, které narušují přirozený tvar obočí. Dokonce i když máte husté obočí, nemusíte jej trhat moc často, místo toho to přijměte a nechte jej růst.

7. Jezte zdravě

Pokud máte zdravou pokožku, nepotřebujete žádný make-up. Potraviny, které jíte každý den hrají důležitou roli na zdraví vaší pokožky, takže se ujištěte že jíte zdravě. Do svého jídelníčku přidejte ovoce a zeleninu, jde o několik potravin, které vám pomohou se zdravou pletí, při pravidelné konzumaci.

Při drobné úpravě vašich zvyků můžete lehce dosáhnout zlepšení kvality vaší pokožky. A jaké je vaše tajemství krásné pleti bez make-upu?

 

TOPlist