5 vegetariánských restaurací v Bangkoku

Vegetariánské restaurace v Bagkoku zahrnutí pestrou paletu regionální kuchyně. Na většině míst v našem seznamu je maso a ryby zcela zdarma, i když některé z těchto restaurací udržují velmi omezený výběr ne-vegetariánských jídel. Nicméně pokud jste vegetarián nebo vegan určitě si v těchto restauracích vyberete.

Na Aroon at Ariyasomvilla Boutique Hotel

Read more at: http://www.bangkok.com/magazine/5-vegetarian-restaurants.htm?cid=ch:OTH:001

Na Aroon at Ariyasomvilla Boutique Hotel Sukhumvit – Ploenchit

Read more at: http://www.bangkok.com/magazine/5-vegetarian-restaurants.htm?cid=ch:OTH:001

Na Aroon at Ariyasomvilla Boutique Hotel

Read more at: http://www.bangkok.com/magazine/5-vegetarian-restaurants.htm?cid=ch:OTH:001

Na Aroon at Ariyasomvilla Boutique Hotel – Sukhumvit – Ploenchit

na-aroon-restaurant-2

Na restauraci Aroon je překvapivé nejen jeho skryté umístění až na konci ulice Sukhumvit Soi 1, ale také blízkost nádherného organického pole. To je také zdrojem většině nabízených vegetariánských jídel. Restaurace, která je součástí hotelu je obklopena zelenou zahradou a je tak ideálním místem pro zdravé a neuspěchané jídlo. Hotel funguje už od roku 1940 a jeho majitelé se stále drží svého stylu, včetně stejných jídel jako je např. žluté kari s pepřem, bambusové výhonky, imitace kuřete nebo dušená rýže v lotosovém listu podávaná s kešu oříšky, chilli, pažitkou, lotosovými semínky a smaženým tofu.

Otevírací doba: 06:30 – 22:30 denně
Adresa: 65 Sukhumvit Soi 1, Bangkok 10110
Tel: +66 (0) 2 253 8800

Broccoli Revolution Sukhumvit – Phrom Phong

broccoli-revolution-8

Broccoli Revolution je nová pohodová vegetariánská restaurace na ulici Sukhumvit Road. Moderní vzhled jí dodávají barevné žárovky i leštěný beton, který je nyní hodně v kurzu. Jejich nabídka jídel si bere inspiraci z celého Thajska, Asie, Středního východu i evropských pokrmů, takže je z čeho vybírat. Mezi oblíbená jídla ptří libanonské mezze obsahující hummus, tzatziki, lilek Babagamoush a pita chléb. Dále můžete vyzkoušet chutnou brokolici se sladkou magovo-rajčatovou salsou. Restauraci najdete na rohu Sukhumvit Soi 49 mezi Phrom Phong a Thonglor.

Otevírací doba: 07: 00-23: 00 denně
Adresa: 899, Sukhumvit Road, na rohu Soi 49
Tel: +66 (0) 95 251 9799

May Kaidee Old City – Khao San

may-kaidee

Oblíbená mezi batůžkáři s pobočkami i v USA patří pobočka Mai Kaidee k nejlepšímu místu pokud hledáte chutné vegetariánské jídlo v historickém centru Bangkoku. Restaurace je levná a zároveň si můžete vybrat z obrovské škály klasických thajských jídel – od skromné smažené vegetariánské rýše až po složité polévky s kari. Pobočka je umístěna v roztomilém penzionu s restaurací Thai Cozy House, která se nachází na soi off Tanao Road hned za Khao San Road (velmi blízko známé restauraci Burger King v horní části ulice). May Kaidee provozuje i kurzy thajské vegetariánské kuchyně.

Otevírací doba: 09:00 – 23:00 denně
Lokalita: Přízemí, Thai Cozy House, Tanao Road
Tel: +66 (0) 2 629 5870-4

Bonita Cafe a Social Club Silom / Sathorn

bonitacafesocialclub

Veganské a syrové pokrmy jsou specialitou Bonita Café and Social Club, který se nachází v blízkosti hinduistického chrámu v Silom, Wat Khaek a stanice BTS Surasak. Přijďte sem za rodinnou atmosférou a chutnými veganskými jídly, jako je mrkvový dort, ne-mléčná čokoládová pěna, ovocné koktejly, unikátními pizzami a těstovinami. Restaurace je provozována japonsko – thajským párem, takže budete mít opravdu pocit jako doma.

Otevírací doba: Od středy do pondělí 11: 30-15: 30 a 18: 30-21: 30 (zavřeno úterý)
Lokalita: 56/3 Pan Rd, Silom
Tel: +66 (0) 2 637 9541

May Veggie Home Sukhumvit – Asok

may-veggie-home

Tato 100% vegetariánská restaurace v Asoku podporuje domácí jídla s přídavkem produktů z veganské pekárny, veganské zmrzliny a dalších veganských produktů, které můžete i koupit. Po spuštění v roce 2014 funguje v centrální části Sukhumvit 16 a od té doby přilákal velké množství mezinárodních zákazníků.  Jejich nabídka kombinuje kompletní thajskou kuchyni spolu s asijskou. Vyzkoušet můžete japonské Gyoza, vietnamské jarní závitky, barmský listový salát a celou řadu houbových pokrmů. Najdete i asi minutu chůze od stanice BTS Asok, když půjdete směrem na Benjakitti Park.

Otevírací doba: 11: 00-22: 00 denně
Lokalita: 8/3 Sukhumvit Soi 16, Asok Junction
Tel: +66 (0) 89 042 7215

 

TOPlist