4 destinace pro dovolenou a surf

mentawPokud máte čas a chuť vřele doporučujeme pro dovolenou následující destinace. Objevování nových destinací je v dnešní době již podceňováno. Nicméně zkuste dát šanci těmto méně známým lokalitám. Sami zde můžete vyzkoušet jak se vám zde bude líbit v pohodě s přátelí, krásnými plážemi a surfováním. Zde je stručný popis, který je ideální na relax a surf.

1. Arugam Bay, Sri Lanka

srilankaSkvělé surfování na tomto místě, které je také známo jako A-bay je ideální pro všechny cestovatele. Město vám může nabídnout spoustu možností vyžití jako je např. surfování, plavání, jízda na kajaku, lyžování na padáku, safari a také pestrý noční život. Nalezení dobrého ubytování a stravování je stále relativně jednoduché i s ohledem na to, že se zde rozvíjí stále víc turistický ruch. Není to tak levné jako v některých jiných částech Srí Lanky, ale stáje je to cenově dostupné. Hlavní devizou pro surfaře jsou nádherné vlny přímo u města, které se lomí až do délky 500 metrů. Nicméně jsou zde také poměrně přeplněné. Pro nesurfující jsou zde k dispozici nádherné pláže, místní kultura a také blízkost safari. Nikdy nevíte zda jste právě neviděli levharta.

2. Siargao, Filipíny

siargaoOstrov Siargao je oblíbeným místem pro surfování. Jakmile jste na místě je vše velmi cenově dostupné. K dispozici je ubytování od levnějšího až po drahé takže si vybere opravdu každý. Nabízí také mnoho míst pro stravování a dokonce pokud jste např. vegan je možné zde najít spoustu zdravých jídel také pro vás. Vypadá to, že všichni ve městě surfují od malých dětí až po dospělé a také jsou všichni v pohodě a šťastní. Pokud budete potřebovat s něčím pomoci jsou místní velmi ochotní.

Určitou nevýhodou slavného místa na surfování u města – Cloud Nine je jeho občasná přeplněnost. Ale to vůbec nevadí, protože kolem jsou další místa, která jsou ideální. Také se setkáte s nabídkami místních, kteří vás mohou za mírný poplatek zavést lodí na další zajímavá místa na surf. Pro ty co nesurfují doporučujeme využít tyto lodní plavby pro průzkum okolních nádherných ostrůvků, nebo můžete pouze relaxovat, nasávat dobrou atmosféru místa či si zacvičit jógu.

3. Mentawais, Indonésie

mentawaisDalší oblíbené místo pro surfování a relax je Mentawais v Indonésii. Můžete zde objevit spoustu dobrých míst pro surf s nádhernými vlnami. Může si zde také pronajmout loď a s tou obeplout všechny zajímavé pláže a případně si najít ubytování z, kterého budete následně vyrážet na lodi. Sice je to dražší možnost, ale stojí to opravdu za to. Ostrovy nabízejí spoustu čerstvého jídla a nekonečné množství bílých písečných pláží s křišťálově teplou vodou. Pro ne-surfaře tato lokalita nabízí jedno z nejlepších míst na šnorchlování a potápění.

4. Černé moře, Bulharsko

bgBulharsko nabízí úžasné zříceniny, hory, bílé písečné pláže, nová i stará města a milé lidi s kterými se můžete zastavit na kus řeči a kteří vás za chvilku budou zvát k sobě domů. Poznáte také bulharskou pohostinost s jeho netradičním jídlem a spoustou zajímavých tradic. Takže se snažte poznat co nejvíc můžete. Pro surfaře není zcela snadné najít vhodné vlny, ale opravdu zde taková místa také jsou. V případě, že žádnou vhodnou nenajdete, určitě si užijete krásné výhledy na pláži, plážové bary či noční večírky. Pláže jsou plné mladých i starších, kteří jsou pozitivně naladěni a užívají si života. Takže pokud chcete vyzkoušet něco nového neváhejte.

 

TOPlist