Výhody pití červeného vína

Může víno zlepšit vaše zdraví a mít vliv na dlouhověkost? Vědci říkají – Ano. Za tohoto předpokladu jaké víno je nejvhodnější?

Vědci zjistili, že červené víno je bohaté na flavonoidy, které jsou známé pro své antioxidační účinky a pomáhají tělu v boji s alergeny, viry a karcinogeny. Červené víno obsahuje také antioxidanty, které pomáhají proti rakovině a kardiovaskulárním nemocem. Vína Cabernet Sauvignon, Petit Syrah nebo Pinot Noir obsahují dle výzkumu největší obsah flavonoidů a antioxidantů.

Ostatní červená vína jako je např. Merlot obsahují menší množství flavonoidů ale zase více než bílá vína. Takže nejlepší sázka na zdravé pití je držet se suchého červeného vína. Samozřejmě to, že víme o účincích červeného vína nám nedává volnost v tom, že ho budeme každý večer pít ve větším množství – pro jistotu. Nepřehánějte a denně zkuste pít sklenku vína, která vám určitě zdraví vylepší.

Švýcarský lékař Paracelsus napsal již v 16. století: "Víno je potravina, lék a jed. Je to jen otázka dávkování." Stejně jako u dobrého jídla se také nedoporučuje jej spořádat velká kvanta i u vína platí, že všeho s mírou.

red_wine1

Pro zájemce ještě přidávám zajímavé video o tom jak se víno vyrábí.

 

 

 

 

TOPlist