Výběr slavných neanglických hitů světa

Sestavili jsme pro vás seznam světově proslulých hitů, které nejsou anglické a přeci se stali po celém světě senzací a měli úspěch. Jedná se o starší klasiku, kterou zná určitě každý.

1.‘Dominique’ – The Singing Nun

Francouzská písnička Dominique byla nazpívána v roce 1963 belgickou zpěvačkou Jeanine Deckers ze skupiny The Singing Nun. Po čtyři týdny se umístil v čele zahraničních hitparád spolu s hity například od Elvise. Tento úspěch již skupina nikdy nezopakovala v roce 1985 spáchala zpěvačka se svým partnerem sebevraždu předávkováním léky.

2.‘Sukiyaki’ – Kyu Sakamoto

Japonský zpěvák Kyu Sakamoto byl v roce 1961 vpuštěn do Spojených Států Amerických, kde v roce 1963 jeho písnička dosáhla prvních pozic v žebříčcích hitparád jako jediná neanglická písnička. Prodalo se jí také více jak 13 milionů kopií. 12. srpna 1985 zpěvák bohužel tragicky zahynul při letecké nehodě ve věku pouhých 43 let.

http://youtu.be/xUA-DcW1lFc

3.‘Rock Me Amadeus’ – Falco

Rakouský zpěvák Falco píseň nazpíval v roce 1985 v Německu. Následující rok po uvolnění do světa se ihned umísťoval na předních místech. Variace písně a její parodie se objevili také v různých slavných filmech či pořadech. Např. Simpsnovi nebo Family Guy. Falco zemřel v roce 1998 v Dominikánské republice při automobilové nehodě ve věku 40 let.

 

 

 

TOPlist