Věci, které se nedozvíte než navštívíte fitko

Fitko je jako bomboniera a ta je jako život, nikdy nevíte jaký bonbon si vytáhnete. Pokud si myslíte, že nejtěžší věcí bylo se donutit chodit do posilovny pravidelně tak to není pravda. Nejlepší věcí, kterou musíte dále udělat je zanechat svých iluzí, že každý má stejné návyky jako vy. Zvlášť v prostředí fitness centra, kde je spousta lidí, potu a adrenalinu. Proto také vznikl tento seznam pár věcí, které byste měli podchytit.

1. Jak mnoho lidí může být v danou chvíli ve fitku? Odpověď je, že neexistuje žádný limit vstupujících, zvlášť u velkých fitness center. Jde o to, že ne všichni lidé, kteří se zaregistrují chodí do fitka pravidelně, stejně jako loni. Zvlášť po novém roce s předsevzetími se vzepne vlna aktivity, která může způsobit, že je fitko přeplněné. V tom případě stačí pokud si najdete nějaký volný kus vybavení a počkáte několik dní, než to zase opadne.

tips-for-exercising-at-the-gym.content_image.v1

2. V posilovně existují některé stroje, které by vám žádný trenér nikdy nedoporučil. Proč tomu tak je? Jo, to jedno z univerzálních tajemství na které. stále nemáme žádnou odpověď. I když stále můžete vidět lidi, kteří tyto stroje používají pravidelně, většina trenérů by se k těmto strojům raději nevyjadřovala.To je důvod, proč je nejlepší požádat trenéra ve fitku, aby vám zařízení představil, před tím než začnete cvičit.

3. Neodhalujete v posilovně příliš mnoho? Chcete-li vyzkoušet jak to vypadá, stačí se ohnout před zrcadlem a můžete to zkontrolovat. A pamatujte, zbytek posilovny nepotřebuje vědět, jaký druh spodního prádla máte.

kim

4. Mějte na paměti, že osobní trenér nemusí vždy dostat zaplaceno. To znamená, že pokaždé, když nechcete přijít, nedostane za lekci zaplaceno. Aby se předešlo nepříjemným situacím, zjistěte si storno podmínky, než se zaregistrujete pro osobní trénink. Pokud nechcete na vaši lekci dorazit , domluvte se také ideálně se svým osobním trenérem jak se k tomu postaví.

5. Není nemožné trénovat během nejfrekventovanějšího období. Toto období svého vrcholu dosáhne někde kolem ledna a vy byste mohli cítit, že každý stroj je používán. Ale nebojte se i přesto trénovat a plánovat si tréninky. Jak jsme se zmínili, leden je nejrušnější měsíc, ale to neznamená, že zbytek roku bude stejně tak přeplněný.

6. Gym není jen o posilovně. Je to o správných lidech, kteří se rozhodli dosáhnout ve svém životě nějaké změny. Tato změna není jen o tom, jak vypadají, ale také, jak zdravě se cítí. Čím více cvičíte tím více si uvědomujete důležitost zdravějšímu způsobu života. Začnete jíst zdravěji, počítat kalorie a uvědomíte si, že alkohol je vám k ničemu.

7. Vždy očekávejte, že v tělocvičně můžete potkat  tzv. velkého chlapa. Tito velcí chlapi si rádi myslí, že vědí všechno. Pokud jste nováček, určitě dostanete několik tipů od velkých chlapů, protože, víte, že tam žijí. A někdy se můžete naučit i něco opravdu užitečného! Ale i když se nemáte co naučit , je vždy dobré být na velkého chlapa milí. Přeci nechcete, aby vás neměla ráda hora svalů, že? 

8. Poznáte spoustu lidí, ale nikdy nebudete opravdu vědět jejich jména! Je to trochu nevyhnutelné setkat se s lidmi v posilovně, a dříve nebo později, s nimi začnete mluvit. Vaše konverzace může být ještě delší, než trénink v posilovně, ale jakmile tvůj kámoš z tělocvičny odejde, uvědomíte si, že jste nikdynebyli oficiálně představeni. To je také v pořádku, mnoho vztahů v posilovně funguje právě tímto způsobem.

Gym-Etiquette

9. Pokud máte v plánu, aby se vaše fitness sny splnili, ujistěte se, že se přestanete snažit vypadat cool v tělocvičně. I když jste obklopeni partou lidí, které neznáte, mohlo by se vám to hodit a budete zkoušet vypadat před nimi cool. Ano, budou existovat zde existovat lidé s úžasnými těli, které vám v noci nedají spát, ale pokud sami budete dělat to nejlepší dosáhnete toho taky.

10. Opravdu nemusíte jít na každou lekci. Gym se bude samozřejmě snažit, aby vás tam tdostal tak často jak je to možné, ale není třeba cítit tlak. Samozřejmě, je to pro vás lepší jít tam častěji, ale je nutné mít na paměti, že tělocvična musí být součástí vašeho denního plánu, a ne naopak. Vyberte si své cíle, a pak zvolte nejlepší termíny a lekce, tak aby vaše cíle byly reálné. A nebojte se zeptat instruktorů, kteří vám s tím pomohou.

A pozor na dobrý výběr trenéra!

https://youtu.be/zu8zOjEZio8

 

TOPlist