Sháníte brigádu? V Praze máte šanci na dobře placenou!

Hledáte slušně placenou brigádu? Na vesnicích a v menších městech na atraktivní nabídky narazíte spíše sporadicky, ale v Praze je po brigádnících velká sháňka. Firmy je využívají v čase dovolených nebo kvůli navýšení objednávek. Stačí včas reagovat a máte práci v kapse!

Když se objeví atraktivní inzerát, zpravidla je místo do několika hodin obsazeno. Proto je vhodné, abyste si nabídky na vybraných portálech nechali zasílat na mail formou newsletteru. Jakmile se inzerát s nabídkou na post brigádníka objeví, budete mezi prvními, kdo se o něm dozví. Zájemců o brigády je nyní přes půl milionu, protože o práci nemají zájem pouze studenti, ale i nezaměstnaní.

Nejlépe placené jsou tzv. rychlé brigády. Jinak se výdělky pohybují od 70 do 140 Kč za hodinu, což je podstatně více než ve zbytku republiky.

Brigády v hlavním městě jsou z finančního hlediska natolik zajímavé, že se vyplatí zvážit dočasné přestěhování. V současné době totiž není problém sehnat ubytování Praha levně. Například na Praze 10 v Rezidenci Topolová – multifunkční ubytovací zařízení má pro studenty a brigádníky speciální kategorii. Rozhodnete-li se v Praze zůstat a najít si práci na plný úvazek, pak by vás mohly zaujmout malometrážní byty na prodej Praha.

klevetnice.cz_rezidencetopolova_cz_01

Nabídky brigád jsou různorodé, ale nejčastěji jde o práci v supermarketech (na pokladnách, doplňování zboží a další manuální činnosti) a v administrativě (především pozice recepčních). Poměrně časté jsou i sezónní brigády v oboru cestovního ruchu a organizace letních festivalů.

Zkušení personalisté tvrdí, že rozesílání životopisů není tak efektivní jako osobní kontakt. Je-li to ve vašich možnostech, raději se zajděte zeptat do provozoven osobně. Vypíšete dotazník, ve kterém uvedete vaše časové možnosti a požadavky. Šance, že vám brigáda „klapne“, je mnohem větší, než když pouze rozešlete životopisy.

TOPlist
„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich