Sháníte brigádu? V Praze máte šanci na dobře placenou!

Hledáte slušně placenou brigádu? Na vesnicích a v menších městech na atraktivní nabídky narazíte spíše sporadicky, ale v Praze je po brigádnících velká sháňka. Firmy je využívají v čase dovolených nebo kvůli navýšení objednávek. Stačí včas reagovat a máte práci v kapse!

Když se objeví atraktivní inzerát, zpravidla je místo do několika hodin obsazeno. Proto je vhodné, abyste si nabídky na vybraných portálech nechali zasílat na mail formou newsletteru. Jakmile se inzerát s nabídkou na post brigádníka objeví, budete mezi prvními, kdo se o něm dozví. Zájemců o brigády je nyní přes půl milionu, protože o práci nemají zájem pouze studenti, ale i nezaměstnaní.

Nejlépe placené jsou tzv. rychlé brigády. Jinak se výdělky pohybují od 70 do 140 Kč za hodinu, což je podstatně více než ve zbytku republiky.

Brigády v hlavním městě jsou z finančního hlediska natolik zajímavé, že se vyplatí zvážit dočasné přestěhování. V současné době totiž není problém sehnat ubytování Praha levně. Například na Praze 10 v Rezidenci Topolová – multifunkční ubytovací zařízení má pro studenty a brigádníky speciální kategorii. Rozhodnete-li se v Praze zůstat a najít si práci na plný úvazek, pak by vás mohly zaujmout malometrážní byty na prodej Praha.

klevetnice.cz_rezidencetopolova_cz_01

Nabídky brigád jsou různorodé, ale nejčastěji jde o práci v supermarketech (na pokladnách, doplňování zboží a další manuální činnosti) a v administrativě (především pozice recepčních). Poměrně časté jsou i sezónní brigády v oboru cestovního ruchu a organizace letních festivalů.

Zkušení personalisté tvrdí, že rozesílání životopisů není tak efektivní jako osobní kontakt. Je-li to ve vašich možnostech, raději se zajděte zeptat do provozoven osobně. Vypíšete dotazník, ve kterém uvedete vaše časové možnosti a požadavky. Šance, že vám brigáda „klapne“, je mnohem větší, než když pouze rozešlete životopisy.

TOPlist