Pěstování Yuccy (Juky) doma

Yuccu není zvlášť těžké pěstovat doma, nezabere vám příliš mnoho času. Tato originální vždy zelená rostlina roste hlavně v jižní Americe.  Jde o jakýsi poddruh palmy, a proto není vybíravá a rozmarná.

Yucca rostoucí v domácích podmínkách může dosáhnout výšky více než 2 metry, aniž by ztratila svůj vlastní nádherný vzhled a estetické vlastnosti.

pěstování juky

Výběr vhodného místa

Pro správnou péči o tuto rostlinu je důležitý vhodný výběr umístění. Vzhledem k tomu, že Mexiko je považováno za místo narození Juky, dokonale toleruje nízkou vlhkost a příliš teplý vzduch.

Odborníci doporučují umístit prostornou rostlinu poblíž okna směřujícího na jih, a díky tomu nebude pod přímým slunečním světlem. Pokud tato rostlina nemá dostatek světla, přirozeného typu, pak pomalu a jistě okvětní lístky začnou vadnout.

Péče

Při péči o nenápadnou Yuccu je nutné pravidelné hnojení, které se obvykle provádí jednou za několik týdnů a pouze během intenzivního růstu, tj. na jaře a v létě. Substrát by měl zůstávat stále mírně vlhký.

juka umístění rostliny

Jednou za tři týdny rostlinu přihnojujte tekutým hnojivem pro palmy. Po transplantaci rostliny je lepší hnojit, dokud neuplyne adaptace Yuccy. Jedinou výjimkou je doba, kdy je rostlina nemocná. Pokud jde o zimu, je lepší ji vůbec nerušit.

Vláha

Objeví-li se na koncích listů této rostliny nahnědlá barva, je pravděpodobné, že rostlina není dostatečně vlhká. Tento problém lze snadno vyřešit, protože stačí pouze zvýšit množství zavlažování, lze také použít postřik.

Pokud juku přelijete, začne velmi rychle chřadnout. Kromě toho, že rostlině začnou žloutnout listy, se jí změkčí i stonek.

Pakliže okvětní lístky juky ztratí svoji pružnost a konce se zalomí, může být tento problém způsoben příliš nízkou pokojovou teplotou. Proto stojí za to najít teplejší místo pro pěstování této rostliny.

Videonávod na pěstování Juky

TOPlist