Péče o vaši pleť dle typu

skin1

Prvním krokem k získání dokonalé pleti, je určit váš druh pleti. Ať už máte pleť suchou, mastnou nebo smíšenou je důležité to vědět. Vaše běžná péče o pleť má vliv na její kvalitu, ale ne každý ví jaký má typ pleti. V důsledku toho může být běžná péče o pleť neúčinná.

Zjistěte podle níže uvedených popisů, jaký typ pleti máte:

Suchá pleť

Suchá pleť může být hrubá až šupinatá. Lehce se podráždí, mohou na ní být červené skvrny nebo ekzém. Make-up může způsobit zarudnutí nebo pocit pálení. Jestli je vaše pokožka během dne pevná a suchá a to i po pár hodinách po hydratační masce tak máte pravděpodobně suchou pleť.

Péče o suchou pleť

  • Vždy používejte jemné čistící prostředky. Přírodní čistící prostředky jako je kokosový nebo olivový olej účinně čistí pokožku, aniž by odstraňovali její přirozenou vlhkost. Na odstranění make-up a nečistot použijte také pouze jemné čistící prostředky.
  • Nepoužívejte dlouhé teplé sprchy. Horká voda otevírá póry a odstraňuje maz z kůže, což má za následek její vysychání. Použijte pouze 5 – 10 minutovou sprchu v teplé vodě, nebo se koupejte pouze ve vlažné vodě.
  • Hydratujte pokožku dokud je ještě vlhká. Utřete si vlhký obličej ručníkem pouze jemně a následně na ještě vlhkou pokožku nanášejte hydratační krém. Použijte jej také každý den před spaním.

makeup1

Mastná pleť

Váš obličej vypadá vlhce a leskle, na dotyk můžete cítit že je pokožka trochu mastná. Vaše póry se zanášejí mazem takže má pokožka pak tendenci k tvorbě problematických pupínkům. Pokud je vaše pokožka během dne stále mastná a zápasíte s akné apod. máte mastnou pleť.

Péče o mastnou pleť

  • Ráno a večer očistěte mastnou pleť jemným čistícím prostředkem. Během čištění použijte konečky prstů a jemně pokožku masírujte po dobu cca 30 sekund před opláchnutím. Umyjte si obličej teplou vodou ale nakonec je opláchněte také studenou aby se póry pokožky zatáhli.
  • Použijte kyselinu salicylovou, ta vám pomůže snížit zarudnutí a případné záněty protože otevírá póry.
  • Nevynechávejte hydrataci. Je to pouhý mýtus, že lidé s mastnou pletí nepotřebují hydrataci. Je důležité aby pokožka hydratovaná byla, takže použijte bezolejový hydratační krém s ochranným faktorem 30.

skincare1

Smíšená pleť

Pokud je vaše pleť mastná hlavně v oblasti – čelo, nos či brada a zbytek obličeje máte suchý, pak máte smíšenou pleť. Kombinace pleti se může měnit také v souvislosti s ročním obdobím či počasím.

Péče o smíšenou pleť

  • Vyberte si jemný a ve vodě rozpustný čistící prostředek. To pomůže předcházet vysušení a podráždění. Vhodné je něco na gelové bázi nebo pěnové.
  • Vyhýbejte se mýdlům v kuse, protože po nich pokožka může vysychat a poškodit se.
  • Místně aplikujte kyselinu salicylovou pouze bodově na konkrétní místa obličeje, třikrát týdně.
  • Hydratujte prostředky na bez-olejové bázi s ochranný faktorem 30. Pro sušší oblasti vašeho obličeje použijte více hydratace.

 

 

TOPlist