Nová baterie z papíru

Origami je japonské umění skládání papíru, což asi všichni vědí. Co většina z vás asi neví, je, že pomocí origami byla vytvořena baterie. Je levná a baterie poskládaná z papíru je schopná vytvořit malé množství elektrické energie. Inženýr z Binghamton University v New Yorku, přišel s origami baterií, která využívá mikrobiálního dýchání pomocí přidání trochu znečištěné vody na papír, aby vytvořil energii.

Check-Out-The-Origami-Battery-3-610x403

Systém byl vysvětlen v červencovém čísle časopisu Nano energie. Kapalina obsahující bakterie se používá pro napájení papírového čidla, což se může stát přínosem v oblastech, kde je málo zdrojů a přístupu k elektřině.

Seokheun 'Sean' Choi inženýr, který vyvinul baterii říká: "Jakýkoliv typ organického materiálu může být zdrojem bakterií pro bakteriální metabolismus. A nepotřebujeme externí čerpadla nebo stříkačky, protože papír nasává sám pomocí kapilární síly. "

Baterie lze složit do velikosti krabičky zápalek a využívá metody air-breathing katody, která je docela úsporná. Je vyrobena z kapalného niklu, který je nastříkán na jednu stranu pravidelného kusu papíru. Aktuální origami techniky byly použity pro tvorbu 3D skládací konstrukce baterie s použitím originálních, 2D papírových baterií.

Check-Out-The-Origami-Battery-2-610x695

Náklady na vytvoření baterie, které mají dost energie pro biosenzory v poli byly pouze 5 centů. Nyní mají být senzory papíru použity ve spolupráci s ručními přístroji na analýzu dat. Nicméně se již podařilo získat grant na 3 roky ve výši 300 000 dolarů od US National Science Foundation. Má  přijít se systémem vlastního napájení, které bude moci spustit papírový biosenzor bez závislosti na jakémkoli jiném zařízení.

TOPlist
„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain