Nová baterie z papíru

Origami je japonské umění skládání papíru, což asi všichni vědí. Co většina z vás asi neví, je, že pomocí origami byla vytvořena baterie. Je levná a baterie poskládaná z papíru je schopná vytvořit malé množství elektrické energie. Inženýr z Binghamton University v New Yorku, přišel s origami baterií, která využívá mikrobiálního dýchání pomocí přidání trochu znečištěné vody na papír, aby vytvořil energii.

Check-Out-The-Origami-Battery-3-610x403

Systém byl vysvětlen v červencovém čísle časopisu Nano energie. Kapalina obsahující bakterie se používá pro napájení papírového čidla, což se může stát přínosem v oblastech, kde je málo zdrojů a přístupu k elektřině.

Seokheun 'Sean' Choi inženýr, který vyvinul baterii říká: "Jakýkoliv typ organického materiálu může být zdrojem bakterií pro bakteriální metabolismus. A nepotřebujeme externí čerpadla nebo stříkačky, protože papír nasává sám pomocí kapilární síly. "

Baterie lze složit do velikosti krabičky zápalek a využívá metody air-breathing katody, která je docela úsporná. Je vyrobena z kapalného niklu, který je nastříkán na jednu stranu pravidelného kusu papíru. Aktuální origami techniky byly použity pro tvorbu 3D skládací konstrukce baterie s použitím originálních, 2D papírových baterií.

Check-Out-The-Origami-Battery-2-610x695

Náklady na vytvoření baterie, které mají dost energie pro biosenzory v poli byly pouze 5 centů. Nyní mají být senzory papíru použity ve spolupráci s ručními přístroji na analýzu dat. Nicméně se již podařilo získat grant na 3 roky ve výši 300 000 dolarů od US National Science Foundation. Má  přijít se systémem vlastního napájení, které bude moci spustit papírový biosenzor bez závislosti na jakémkoli jiném zařízení.

TOPlist