Nejlepší destinace pro sólo cestování

Sólo cestování již není takové tabu jako bylo dříve, kdy se na dovolenou jezdilo vždy v páru nebo skupině. Ve skutečnosti jde nyní o nový trend, který umožňuje cestovateli poznat nové lidi i místa, kam by se v páru možná ani nedostal. V současné době také díky všem on-line zdrojům informací je vcelku dost jednoduché sbalit se a vyrazit někam, kde to chcete poznat. Níže vám přinášíme několik typů na světové destinace, kde by jste měli být v pohodě a dobře si to užijete.

Reykjavik – Island

reykjavik_city

Pokud máte ráda outdoorové aktivity je hlavní město Reykjavik ideálním místem, kde si zřídit základní tábor z nějž pak můžete podnikat výlety do okolí. Město je velmi přátelské i pro sólo cestovatele. Pokud si chcete pokecat s novými lidmi zkuste např. Laundromat Café, kde si můžete vyprat a zároveň si dobře podebatovat a zjistit nové tipy na výlety, nebo si jenom přečíst knihu. Toto místo je také ideální na případné jídlo, hlavně na pozdní oběd, kdy se tam můžete sejít s dalšími sólo cestovali a třeba se domluvit i na společném výletě.

Paříž – Francie

Paris-_2993656b

Paříž je město s mimořádnou sítí kaváren a bister, kde můžete posedět a poznávat tak francouzskou kulturu. Na sólo cestovatele můžete narazit v Café de Flore nebo Deux Magots, které slouží jako místo pro setkávání jednotlivců, kteří se následně domlouvají na prohlídce města. Zkuste také velmi populární – Franglish, což jsou rychlé seznamky, jejichž výhodou je komunikace přímo s francouzskými mluvčími takže si zlepšíte jazyk a zároveň můžete získat průvodce městem.

Bali – Indonésie

BBLI_bali-biking-2

Yoga, duchovno, lázně, masáže, pláže, organické restaurace, s takovou rozmanitostí je Bali ideálním místem pro osamělé cestovatele. Lidé se zde vrací k jednoduchému způsobu života. Tomu napomáhá také levné a kvalitní jídlo i ubytování. Svůj výlet na Bali začněte v rodinném penzionu ve městě Ubud, který se nachází v centru města. Láká stálé návštěvníky a je také známým místem pro setkávání cestovatelů.

Bangkok – Thajsko

1373971587bangkok_0

Sólo cestování a Bangkok mají za sebou již nějakou historii. Říká se, že je štěstím dostat do do některých částí města, kde jsou Thajci stále ještě původní a dodržují svou kulturu. Nicméně město nikdy nespí takže si zde program najdou i cestovatelé hledající jiné zážitky. Pokud by jste se rádi setkali s ostatními batůžkáři zamiřte do Khao San Road, kde spousta ubytoven, barů a mladých lidí, kteří zde žijí. Bangkok je proslulý tím, že se zde navazuje přátelství velmi jednoduše.

V dalším článku se budeme věnovat dalším zajímavým místům pro sólo cestovatele.

 

 

TOPlist