Nejlepší bary v Praze

prague-bar-guidePraha je stále krásné město co se týče architektury, co se týče barů a restaurací stále se zlepšuje jejich kvalita o čemž se může přesvědčit každý návštěvník Prahy. Podívejme se na některé z nich:

Bar and Books,Týnská 19, Praha 1, 420 224 808 250:
Máte rádi doutníky a jazz? Zamiřte do Bar and Books. V Praze najdete dvě taková místa /a čtyři v New Yorku, odkud tento řetězec pochází/. Dávám přednost tomu ve Starém městě z roku 2004, které je vyzdobeno jako soukromá knihovna. Nabízí obrovský výběr různých značek whisky. Vyzkoušet můžete např. Cuzco Fizz, víno  Sauvignon Blanc nebo Belvoir Elderflower Pressé.
 
Black Angel’s Bar, Staroměstské náměstí 29, Praha 1, 420 224 213 807
Najdete jej v gotickém Starém městě v podzemí. Skládá se z několika propojených jeskyní, kde může obdivovat velkou spoustu námořních artefaktů – úplně jako v Pirátech z Karibiku. Koktejly zde míchají Pavel Šíma a Zdeněk Kastenek jejichž koktejly již byly nominovány v mezinárodních soutěžích. Pro každého je tu něco od běžných koktejlů až po molekulární mixy.  Vyzkoušejte např. Chocolate ples (Olmeca Altos Tequila, med, voda, grapefruit, čokoláda, led, citron)
 
Bugsy’s Bar, Pařížská 10, Praha 1, 420 840 284 797
Bartender Václav Vojíř nastartoval českou koktejlovou scénu když v roce 1995 otevřel bar Bugsy. Dokonce se tvrdí že k nám dostal jako první slavné Mojito. Bar má obrovskou škálu lihovin a nabídku nápojů. Pokud vám to nestačí na seznamu šampaňského můžete najít i láhev z roku 1966 nebo si můžete zakouřit v Kubánském doutníkovém pokoji.  Vyzkoušejte např. G’Negroni (G’Vine Gin, Martini & Rossi Rosso Vermouth, Campari, servírované s ledem).
 
Hemingway Bar, Karolíny Světlé 26, Praha 1, 420 773 974 764:
Zatímco Hemingwayův bar v Paříži je rekonstruován, můžete si zde vypít jeho oblíbený drink v prostředí plném jeho obrazů. K dispozici je sbírka více než 350 rumů z celého světa včetně 30 přímo z Kuby. Pokud budete chtít něco jiného je tu řada dalších likérů či doutníků a barmani vědí jak připravit opravdový elixír. Vyzkoušet můžete např. Hemingway Daiquiri (Havana Club 3 Años rum, třešňový likér, čerstvá limetková šťáva, růžový grapefruit, sirup).

 

 

 

 

 

 

TOPlist