Je vždy bělení zubů účinné?

Rozhodli jste se pro vybělení chrupu a zajímá vás, zda je tento proces ve všech případech úspěšný? Odpověď najdete v článku!

Obecně se dá říci, že ano. Velice však záleží na tom, o jaký druh bělící techniky jde. Pokud zvolíte bělení zubů doma, pak může být účinek o něco menší než při bělení u zubního lékaře, ale ani toto tvrzení není stoprocentní.

Sunglasses_and_bright_white_smile_(6079822827)

Čím vším je ovlivněná úspěšnost bělení zubů?  

Aktuální stav vašich zubů

Celková úspěšnost a rychlost bělení závisí na aktuálním odstínu vašich zubů. Pokud máte chrup jen lehce nažloutlý, pak stačí dvoutýdenní bělící kůra bělení zubů doma. Ovšem v případě, že je chrup výrazně zabarvený a jsou na něm pigmentové skvrny, je třeba používat bělící prostředky až několik měsíců. V takovém případě doporučujeme zvolit volně prodejné bělící prostředky bez obsahu peroxidu, který ohrožuje zdravý chrupu, nebo návštěvu zubaře, který navrhne další postup.

Návyky, které komplikují bělení zubů

Je třeba si uvědomit, že bělící proces ‘’otevírá’’ povrch zubů nebo-li zubní sklovinu. Pokud mezi jednotlivými aplikacemi bělícího prostředku kouříte, pijete černý čaj, kávu, červené víno nebo sladké limonády, pak snižuje účinnost bělícího procesu. Vyhnout byste se měli již zmíněným nápojům a také potravinám, jako je sójová omáčka, červená řepa nebo borůvky apod. Toto doporučení se týká nejen období během bělení, ale také cca dvou týdnů po dokončení, kdy je třeba vyčkat na barevnou stabilizaci zubů.

Účinnost bělení na zubní korunky a výplně

V případě, že máte zubní korunky a výplně v zubech, pak byste měli vědět, že jejich barva zůstane původní při použití jakéhokoliv přípravku. Pokud nechcete mít různě barevné zuby, je třeba po vybělení dojít na výměnu korunek i výplní ke svému zubnímu lékaři. Výměna by měla proběhnout až po dvou týdnech dokončení bělícího procesu.

Dlouhodobě bílé zuby po vybělení? Je to možné!

Chcete-li účinek bělení udržet co nejdéle, je třeba si osvojit několik základních návyků. Především jde o pravidelnou a správně prováděnou zubní hygienu, dále omezení konzumace výše zmíněných potravin a nápojů a také opakování bělení po půl až jednom roce.

TOPlist