Jaké pánve by neměly chybět ve vaší kuchyni?

Patří vaření mezi vaše vášně a neustále se chcete pouštět do nových výzev, připravování stále složitějších pokrmů a kulinářských specialit? K dokonalému připravení pokrmu ale nestačí jen nadšení a zručnost, je třeba především správné kuchyňské vybavení. A mezi nejvíce využívané druhy kuchyňského nádobí patří pánve. Jestliže máte doma jen jednu starší pánev, jen těžko budete připravovat skutečné kulinářské skvosty. Jaké pánve by neměly chybět ve výbavě žádného kuchaře? Důležité jsou 3 základní druhy.

Univerzální pánve

Univerzální pánve by ve vybavení žádné kuchyně rozhodně neměly chybět. Jak už napovídá jejich název, jsou určené pro různorodé využívání. Lze na nich péct, dusit, vařit i smažit. Záleží zrovna na tom, co děláte. Velmi důležité je, aby měly nepřilnavý povrch, aby se pokrmy nepřipalovaly. Všechny kuchyňské potřeby mají různá provedení, pánve nevyjímaje. Za ideální druhy je považována pánev s kruhovým tvarem a průměrem 22-28 cm. Výška okraje je ideální 5 cm. Na takové pánvi se dá připravit téměř vše.

klevetnice.cz_tescoma_cz_01

Grilovací pánve

Grilování zaznamenává v České republice v posledních letech výrazný vzestup. Samozřejmě, že nejlepší jsou grilované pokrmy připravené na grilu venku pod pergolou, ale ne vždy je možné vzhledem k počasí grilovat venku. Grilovací pánve jsou schopné na povrchu grilovaného pokrmu vytvořit charakteristické mřížkování. Jsou vhodné pro grilování ryb, masa i zeleniny. Kvalitní grilovací pánve jsou na stranách vybavené zobáčky pro snazší slévání šťávy. Jedním z nejoblíbenějších grilovaných pokrmů je bezesporu hamburger. Jak ho připravit, se můžete podívat ZDE.

klevetnice.cz_tescoma_cz_02

Pánve Wok

Když budete chtít v pánvi připravit vynikající asijskou směs, smažit v ní nebo připravovat větší množství omáčky, jsou ideální volbou pánve Wok. Ty mají vyšší okraj a jejich průměr se směrem ode dna k vrchnímu okraji rozšiřuje. Mezi nejlepší druhy pánví na českém trhu patří pánve Tescoma, které můžete pořídit výhodně na eshop.tescoma.cz.

klevetnice.cz_tescoma_cz_03

TOPlist