Jak vybrat perfektní dámskou kabelku?

Dámská kabelka je mnohem víc než pouze módní doplněk. Je to praktický pomocník na nošení nezbytných věcí a také způsob jak vyjádřit svůj styl. Můžete si s ní hrát v nepříjemných chvílích nebo ji dokonce použít jako zbraň v nebezpečné situaci. Koupení nové dámské kabelky ať už obyčejné či nějaké luxusní dámské kabelky, tak nemusí být zrovna jednoduché. Nicméně pro vás máme několik rad, které by vám v tom měli pomoci.

Snažit se najít klíče na dně kabelky v noci před neosvětleným vchodem s divnými zvuky za zády může, být důvodem proč si vybrat tu správnou.

 

prodamu

Ucho kabelky – Už jste si někdy koupili kabelku přes rameno, která vám následně pořád klouzala z ramene? Nebo naopak dámskou kabelku s malými uchy, takže jste měli pořád plné ruce? Či zvolit kabelku s úzkým páskem před prsa, která vás bude za chůze mlátit? Je třeba se rozhodnout jaký rozměr a velikost ucha u dámské kabelky pro vás bude nejlepší a zároveň stále ještě komfortní.

Velikost – Myslete na kabelku jako na garáž, je třeba zde mít dostatek místa na zaparkování peněženky a také dost místa na uložení dalších důležitých věcí. Zase nesmí být moc velká, aby jste sebou zbytečně netahali zbytečnosti, které ani nepotřebujete. Pokud zvažujete koupi nové kabelky, nejdříve vyhodnoťte obsah stávající kabelky a věcí, které zde potřebujete mít. Zároveň buďte realistická a nevybírejte si moc malou kabelku pokud má jít o kabelku na každý den. Můžete se tak setkat s tím, že tam prostě nedostanete věci, které nenosíte každý den a je tu problém.

Barva – Nejdůležitějším faktorem je univerzálnost, což však neznamená, že je třeba volit hned nějakou konzervativní barvu. Zvažte co od vaší kabelky očekáváte ve vztahu  k ostatnímu oblečení? Má to být ústřední prvek ke kterému sladíte zbytek? Nebo má vhodně doplnit již existující kombinace oblečení? Například oranžová dámská kabelka, může být dobrou volbou pokud s ní počítáte jako s ústředním prvkem oblečení a máte k ní vhodně sladitelné věci.

 • Bezpečná barva je například: černá, šedá, většina odstínu hnědé.
 • Nečekaně univerzální možnosti také nabízí: červená, vínová, lesní zelená a tmavě modrá.

KvalitaKožené dámské kabelky jsou většinou nejlepší volbou, protože mají nejlepší kvalitu a také nejdelší životnost. Nicméně je možné najít i nějakou zajímavou dámskou kabelku v jiných materiálech. Dívejte se na kvalitu švů a šití, jak vypadají uši kabelky zda jsou pevné. Dívejte se také na drobné kovové části kabelky jak jsou zpracovány. Jak vypadá podšívka, zda je pevná, zda jsou uši zesílené a kabelka má silné zipy. Mějte na paměti, že za kvalitní dámskou kabelku zaplatíte o něco více ale zase se to vyplatí na kvalitě a délce životnosti.

Struktura – Nikdy nekupujte kabelku, která nemá alespoň několik malých kapes na organizaci věcí. Jak již bylo řečeno výše, snažit se najít klíče na dně kabelky bez nějakých přihrádek v temné noci je mission impossible. Dalším faktorem je také to, že pokud kabelku položíte na zem, neměla by se zhroutit do beztvarého chumlu ale měla by držet svůj tvar. Má horní zavírání na zip, sponu nebo zde není vůbec nic? Pokud budete hodně cestovat potřebujete aby se kabelka dala zabezpečit. Je hlavní úložný prostor dobře přístupný?

Cena – tohle je na zvážení. Pokud máte nějaké peníze navíc je lepší vybrat kvalitní koženou kabelku, která vydrží. Můžete ji nosit každý den, takže si můžete pak spočítat jak výhodně vás na konec vyšla. V případě, že jste limitována rozpočtem, zkuste vybrat dle výše uvedených doporučení to nejlepší. Nemusí to být luxusní kabelka ale taková, kterou budete používat ráda za každé situace.

prodamu

Pokud si to tedy shrneme jaké jsou důležité parametry pro výběr dobré dámské kabelky?

 1. Ucho dámské kabelky
 2. Velikost dámské kabelky
 3. Barva dámské kabelky
 4. Kvalita dámské kabelky
 5. Struktura dámské kabelky
 6. Cena dámské kabelky

 

Jaké máte zkušenosti s výběrem kabelky vy?

 

 

3 komentáře: „Jak vybrat perfektní dámskou kabelku?

 • 3.12.2014 (20:37)
  Trvalý odkaz

  Plně souhlasím – především s laděním barev, a taky s výběrem cenové realce 🙂 Já bych ještě dodala, že do kabelky patří i kosmetická taštička se šminkami, aby se mi to neválelo někde na dně kabelky, (znáte to – potřebuji parfém, rtěnku, nebo tak… doporučuji třeba Neceser (http://www.neceser.cz)

 • 9.1.2015 (14:04)
  Trvalý odkaz

  Jo pravda je,že klavita je důležita, ale celkem dost se kupujou dámské kabelky na netu, protože je tam větší výběr a mnohdy lepší ceny jak v kamenných prodejnách. Jenže tam se kvalita težko pozná, no. Chce to mít ověřený. A pak bych se vedla tímto článkem.

Komentáře nejsou povoleny.

TOPlist