Jak vybrat běžeckou podprsenku

Dejte svému poprsí potřebnou podporu, kterou potřebují při sportu, a postupujte podle následujících doporučení.

Při každé sportovní aktivitě se prsa nepohybují pouze nahoru a dolů ale také do stran, dovnitř a ven. V případě, že máte košíčky o velikosti A tak se pohybují v průměru cca 3 cm každým směrem. V případě košíčků o velikosti D, už jde až o 7 cm.

650831-618-aDobrá běžecká podprsenka dokáže tento pohyb eliminovat až o 59%, což je klíč k tomu jak šetřit standardní podpůrná vaziva poprsí. Vzhledem k tomu, že prsa jsou složena z měkkých tkání, ne svalů, to co je, drží nahoře je kůže a okolní pružné vazivo. Jak dlouho vydrží, pak záleží nejen na pohybu, ale také na genetice a gravitaci. Každé trvalé protažení může způsobit dřívější povadnutí prsou.

Jak chránit Vaše prsa? Použijte následující rady od expertů, které shrnují vše, co by měla mít běžecká podprsenka.

Jaký používáte typ běžecké podprsenky?

Když vybíráte běžeckou podprsenku, chybou číslo je, že si různé ženy vybírají podobný typ. Vybírající se podprsenku s menšími košíčky a většími pruhy na zádech než potřebují. Velmi zajímavou pomůckou pro výběr vhodné podprsenky na běhání je nástroj na stránkách – http://www.hanes.com/.

Kompresní nebo složená podprsenka?

Kompresní běžecká podprsenka je vhodná pro menší velikosti prsou (A, B) a pro trénink s nízkou až střední zátěží.

Složenou podprsenku s individuálně řešenými košíčky využijí ženy s větším poprsím.

Úzká ramínka nebo široká ramínka?

Úzká ramínka drží podprsenku blíže k tělu a poskytují lepší podporu. Širší ramínka lépe rozloží váhu, než úzká. Je také větší pravděpodobnost, že budou polstrovaná a nastavitelná. Jsou tak lepší pro ženy s větším poprsím.

Podprsenky bez zapínání a se sponou?

Podprsenky bez zapínání tzv. tank style lépe kryjí záda, ovšem chybí jim možnost nastavení a lepší podpory. V případě zapínacích podprsenek, umožňují lepší dotažení, což přináší mnohem lepší podporu, hlavně u větších prsou.

Předtím než nakoupíte

Jak asi víte běžecká či sportovní podprsenka se skládá z košíčků, ramínek a zad. Jak je můžete otestovat?

Ramínka – podržte horní část některého ramínka a střed příslušného košíčku a zatáhněte. Ať jsou nastavitelné nebo ne, méně elastické přední ramínka znamenají lepší ochranu při pohybu.

Košíčky – v podobném stylu zkusíte natahovat horní a dolní část košíčku, čím méně půjde natáhnout tím lépe. Po oblečení podprsenky by měl košíček držet celé prso bez rozlití ven. Pokud se tak nestane, vyberte si nejbližší větší velikost košíčku.

Záda a boky – zastrčte prst do pásku mezi ňadry a zatáhněte. Neměla byste být schopna to vytáhnout o víc jak 2,5 cm od hrudníku. Dále zvedněte ruce nad hlavu, a pokud se podprsenka posune nahoru, je příliš velká. V obou případech pak vyberte menší velikost.

Jak zajistit, aby Vám sportovní podprsenka vydržela?

  • Perte podprsenku ve studené vodě s nějakým jemným pracím práškem. Vyhněte se aviváži a bělidlu.
  • Sušte v bytě či někde, kde na ni nebude svítit slunce. Jde o to, aby se nepoškodily elastické materiály, z kterých je sportovní podprsenka vyrobena.
  • Nahraďte sportovní podprsenku novou v okamžiku, kdy začnou prosvítat jednotlivá vlákna. Životnost při pravidelném používání je cca 9 – 15 měsíců.

Jeden myslel na “Jak vybrat běžeckou podprsenku

Komentáře nejsou povoleny.

TOPlist