Jak si vybrat správné džíny podle postavy

Jeansy jsou ve většině případů hlavní součástí šatníku každé ženy či muže. Vzhledem k jejich praktičnosti, módnímu stylu a pohodlnosti se hodí skoro pro jakoukoliv příležitost. Ať už jde do práce, do kina nebo jenom na procházku se psem. V současné době máte na výběr z mnoha různých modelů, takže pokud si nejste jistá jaké jeansy jsou pro vás nejlepší, pozorně čtěte.

1. Slim jeansy

Nebo také skinny poznáte podle úzkého střihu, který dokonale obtáhne vaše křivky a zároveň zdůrazní každou nedokonalost. Z tohoto důvodu je vhodný hlavně pro štíhlé ženy. Nicméně v případě, že půjdete do tmavšího odstínu /tmavěmodrá, černá, tmavěšedá/ můžete to vyzkoušet i v případě bujnějších tvarů. Kombinovat je můžete s teniskami a tričkem nebo blůzou a lodičkami, stále budete vypadat dobře.

Kdo je využije nejvíc?

– ženy se sportovním typem postavy, štíhlé ženy ale i ženy plnějších tvarů při výběru vhodné barvy

slim-jeany

2. Boyfriend jeansy

Vypadají jako jeansy pro muže, v současnosti jsou velmi oblíbené. Jejich výhodou je to, že dokáží dobře zamaskovat případné choulostivé partie, např. plnější stehna. Zároveň si je však mohou dovolit také štíhlé ženy s teniskami. V případě nějakých kil navíc doporučujeme kombinovat s boty, které mají vyšší podpatky, což krásně opticky prodlouží postavu. K dalším možným kombinacím patří uplá tílka, svetřík nebo volná košile.

Kdo je využije nejvíc?

– ženy s chlapeckým typem postavy a vysportované ženy. Případně s mírně plnějšími křivkami.

boyfriend-jeansy

3. Bootcut jeansy

Jsou ideální pro ženy s plnějšími tvary. Vrchní část přiléhá a od kolen dolů se mírně rozšiřují, čímž vylepšují případný větší zadek, širší boky a plnější stehna. Pokud si zvolíte jeansy v tmavší barvě a doplníte je vysokými podpatky, dokáže opticky dosáhnout dojmu štíhlejší postavy.

Kdo je využije nejvíc?

– ženy plnějších křivek, hruškovitého typu postavy nebo typu přesýpacích hodin

bootcut-jeansy

4. High waisted

Jensy s vyšším pasem zvýrazní boky a zadek. Zvolit by si je tedy měli pouze ženy, které jsou se svými proporcemi spojené. Ideální jsou pro ženy štíhlých postav, nebo také ženy s typem postavy přesýpacích hodin. Můžete se setkat také s verzí skinny, nicméně popularitu si získali hlavně ve světě celebrit, díky tomu že jsou dole rozšířené jako v 70. letech.

Kdo je využije nejvíc?

– ženy vysportované a štíhlé postavy bez širších boků s malým zadkem a krátkýma nohama

high-waisted-jeansy

5. Straight jeansy

Neboli rovné jeansy jsou k dispozici ve střihu, který se nikde nezužuje ani nerozšiřuje. I tak patří k oblíbeným, protože jsou vhodné skoro pro každou postavu. I pokud máte větší bříško, širší boky nebo chlapečkou postavu jsou tyto jeansy to pravé pro vás. Zároveň je jejich styl nadčasový takže se nemusíte bát, že vyjdou z módy.

Kdo je využije nejvíc?

– ženy všech typů postav

straight-jeansy

Jak je vidět jeansy si opravdu může vybrat každý, takže směle do toho.

 

TOPlist