Hračky proti lenosti dítěte

Žijeme v jednadvacátém století a na každém kroku je to znát. Odevšad se na nás hrnou moderní technologie a téměř každý z nás jim podlehne a nejinak je tomu i u docela malých dětí. Zatímco ještě před pár lety děti nevěděly co to počítač je, dnes už se nenajde naopak skoro nikdo, kdo o tomto zařízení nic neví. Tak jako všechno, i tato moderní doba má svůj rub a líc. Výhodou je, že děti již od útlého věku ovládají počítačovou techniku mnohdy lépe, než jejich rodiče nebo prarodiče, což jim zajistí lehčí start do života. Stinná stránka světa techniky je ta, že se počty obézních dětí skokem zvyšují a lékaři bijí na poplach.

Děti "předpočítačové" doby trávily dny aktivně na vzduchu v přírodě, sportovaly a dováděly, zatímco současné děti aby heverem páčil od počítače nebo televize. Abychom zabránili zlenivění dětí, je potřeba začít již od útlého věku.

Ukažte dětem, že pohyb je radost a přináší zdraví, protože ne nadarmo se říká "co se v mládí naučíš, ve stáři jako když najdeš"!

houpacky

Od malička v pohybu

Čím dříve začnete vést děti ke sportu, tím lépe a začít můžete hned od roku a půl věku dítěte. Právě pro děti tohoto věku jsou totiž určena první kola bez šlapátek, nebo-li odrážedla. Díky těmto prvním "dopravním prostředkům" bude dítě rozvíjet svou fyzickou zdatnost, rovnováhu, smysl pro prostor i myšlení. Aby uvedlo odrážedlo do pohybu, zapojí dolní končetiny a tím přirozeně posílí a protáhne svaly.

Postupem času jak dítě roste

Když se dítě povytáhne a odrážedlo už mu bude malé, je čas pořídit mu tříkolku. Tříkolka je jakýsi mezistupínek mezi odrážedlem a opravdovým jízdním kolem. Na rozdíl od odrážedla už má šlapátka, od kola se ale liší v tom, že má přídavná boční kolečka, která mu pomáhají udržet rovnováhu.

Ještě o kousek větší

Když se dítě naučí brázdit cesty na trojkolce, je to jenom krůček k opravdovému jízdnímu kolu. Bez přídavných koleček bude dítě odkázáno jen a jen na své schopnosti a tak bude přirozeně posilovat a zpevňovat celé tělo.

Kromě odrážedel, tříkolek a jízdních kol existuje ještě spousta druhů hraček, které bojují proti dětské obezitě a lenosti.

Výborné a zábavné jsou například skákací gymnastické míče, které slouží nejen jako nástroj k aktivní hře, ale také jako prostředek k relaxaci a zdravému odpočinku.

Nekonečnou jízdu zábavy si děti užijí i při jízdě na koloběžce. Chce to sice trochu cviku, ale jakmile se děti techniku jízdy na koloběžce naučí, nebudou vědět kdy přestat.

Proti lenosti je velice účinné i švihadlo, zavzpomínejte na své mládí a naučte děti přes něj skákat.

My, z e-shopu 4Kids.cz víme, jak důležitý je pohyb, proto nabízíme velký výběr aktivních hraček různých značek, z mnoha jmenujme například HM STUDIO, Bino, Simba, BIEMME, Motoplast, Trunki nebo třeba Yedoo. Co se přemýšlení týče, Vaše dítě zaručeně rozhýbe stavebnice lego, u které se musí také hodně přemýšlet.

S takovými hračkami nemá lenost šanci!

TOPlist