Co si obléct na běhání?

Správné vybavení vás udrží při běhu v pohodlí a pohodě.

Pokud je řeč o vybavení a oblečení na běhání, je pravidlo, že je důležitější kvalita než kvantita. Není hned nutné vykrást banku, abyste na vše měli. Stačí dobře investovat do několika kvalitních kousků. To vám zajistí vaše pohodlí, bez ohledu na to, jak daleko poběžíte.

Zde je to nejnutnější, co byste měli mít:

Tričko a šortky z funkčního materiálu

Vyhněte se bavlněnému oblečení. Místo toho si vyberte běžecké ponožky, košile, kalhoty či již zmíněné běžecké šortky z funkčních materiálů, které dobře odvádí pot od pokožky. Jsou lehké, nedráždí a zabraňují bolestivému tření, které může nastat u klasických materiálů.

V létě vám pomohou s odvodem tepla z pokožky při běhu a v zimě naopak udrží teplo. Vybírejte z materiálů jako je nylon, vlna, Lycra nebo Coolmax (dobrá je také vlna Merino). Při výběru na zimu se podívejte i na recenze zimních běžeckých legín, abyste vybrali dobře.

1Čepice

Pro letní dny se vám bude hodit běžecká čepice nebo kšilt, aby vás při běhu neoslňovalo slunce. Pro zimu si zvolte běžeckou čepici s klapkami na uši.

Spodní prádlo

Opět se držte dál od bavlny – absorbuje pot, což může v zimě chladit a také vést ke tření. Pokud používáte běžecké šortky, je to v pořádku. Můžete běhat i zcela bez prádla a spolehnout se na vložku v šortkách. To už je na vašich preferencích.

Pokud vaše kalhoty či kraťasy nemají vložku, vyberte si vlněné nebo syntetické spodní prádlo, které nabídne izolaci a podporu, kterou potřebujete.

Běžecká podprsenka

Každá žena, která běhá, potřebujete tu správnou běžeckou podprsenku, která jí dobře vyhovuje, nabízí dobrou podporu a odvádí pot. Vyzkoušejte různé značky i styl a vyberte tu pravou.

Osvětlení

Pokud běháte před večerem nebo ráno, je důležité, abyste byly dobře vidět. Právě pro tyto případy se hodí různé reflexní pásky nebo blikačky. Jednoduše se to dá vyřešit i pořízením reflexního běžeckého oblečení např. z kolekce Nike Flash Pack.

Hodinky na běhání

Zpočátku vše, co budete potřebovat vědět, je, jak dlouho běháte. V tomto případě vám budou vyhovovat, jakékoliv hodinky. Jak budete běhat víc a zlepšovat se, můžete investovat do GPS hodinek nebo hodinek s měřením tepové frekvence. Dozvíte se nejen, jak dlouho běháte, ale také jak daleko, jaké máte tempo a co vaše tepová frekvence.

Existuje samozřejmě spousta dalších běžeckých vychytávek. Ale výše uvedené, samozřejmě včetně kvalitních běžeckých bot, patří mezi to nejnutnější.

TOPlist