Čím musíte projít, když chcete pro děti kvalitní chůvu?

Moderní hektická doba dohnala i české rodiny. Mnoho rodičů nestíhá vodit děti do školky, školy či na kroužky. Jejich pracovní vytížení jim nedovoluje si vzít volno, když je dítko nemocné. O děti ale chtějí mít maximálně postaráno. Když nepomůže babička s dědou, nabízí se ještě jedno řešení – je to chůva. Každý touží po pohádkové Marry Poppins. Je možné ji v ČR vůbec sehnat?

Soukromé inzeráty jako past?

Hodně matoucí je vysoká nabídka. Hlavně v internetovém prostředí se to jen hemží soukromými inzeráty. Jako chůvy se nabízí hlavně studentky, které v hlídání dětí vidí snadný přivýdělek, maminky na mateřské, které se odváží si vzít ještě jedno dítě navíc či paní vyššího věku.

Grandchildren and grandmother

U všech lze identifikovat jeden problém. Je jím spolehlivost. Protože nemůžete uzavřít řádnou pracovní smlouvu, hlídání probíhá takzvaně na „dobré slovo“. Není výjimkou, že chůva na hlídání prostě nepřijde, čímž se dostanete ještě do větších potíží. Problémem je také kvalita. Zejména mladé studentky si hlídání představují tak, že si prostě sednou, budou si hrát s telefonem či koukat na televizi a nechají dítko, aby si hrálo samo. Vy tak jenom „vyhazujete“ peníze. Co vše ještě hrozí, když budete hledat chůvu přes inzerát, se dozvíte tady.

Je to lepší s agenturou?

Zcela jiného jednání se dočkáte, když si objednáte hlídání dětí přes agenturu. V tomto případě se již jedná o řádný smluvní vztah. Agentura si nemůže dovolit mít špatné reference. Zaměstnává chůvy profesionálky. Nabízí například i hlídání dětí v cizím jazyce. Chůvy tráví s dětmi čas smysluplně.

klevetnice-cz_agslunenice_cz_02

Navíc si můžete objednat chůvu podle potřeby. Může například fungovat jako doprovod dětí do školy, být s nimi, když jsou nemocné, spolehlivě pohlídá i v nočních hodinách. Díky smlouvě máte jistotu, že vždy přijde včas. Pokud se pro tuto variantu rozhodnete, měli byste vědět, že existuje i hlídání dětí zdarma. Jedná se o nabídku Agentury Slunečnice. Uvědomuje si, jak moc důležité je, aby chůva „sedla“ dětem i rodičům. Při objednávce dlouhodobého hlídání vyšle chůvu do rodiny na 2 dny zdarma, aby si její služby mohla rodina vyzkoušet a rozhodnout se, jestli je pro ně ta pravá.

TOPlist