8 důvodů proč se nestěhovat do Las Vegas

Není žádné podobné město na celém světě jako je Las Vegas. Lidé sem přijíždějí každý den. Samotné město se změnilo až v posledních 6 – 7 letech, bohužel ne vždy k dobrému. Proč tedy není dobré se do tohoto města přestěhovat?

1. Bydlení

Trh bydlení je zde přesycený poptávkou. Typický dům se třemi ložnicemi, 1 – 2 koupelnami a rozlohou cca 140 – 150 metrů2 , který by se měl prodávat kolem 140 000 – 160 000 dolarů. Nyní za tento dům chtějí 230 000 až 250 000 dolarů. Lidé, kteří tyto domy kupují je používají jako investici pro pronajímání, díky vysoké poptávce po bydlení.

2. Voda

Většina vody používané v Las Vegas pochází z jezera Lake Mead. Jezero má v současné době sníženou hladinu o cca 5 metrů oproti stavu před 6 – 7 lety. Populace Las Vegas je cca 2 miliony lidí. Skoro v každém domě je bazén, strašně moc lidí také vytrhá trávu a místo ní upraví pozemek do tzv. pouštní úpravy – různé barevné skály apod.  Co se stane v dalších letech kdy populace stále poroste je otázkou.

3. Doprava

Jistě každé město má své dopravní problémy. V Las Vegas je to ještě horší díky slabé dopravní infrastruktuře dálnic a také díky faktu, že většina obyvatel žije v údolí obklopeném horami. Město má asi nejvíce agresivní řidiče v USA. Zároveň hraje roli nedostatek dopravních policistů, kteří by situaci zvládali. Většina měst má také pravidelné dopravní špičky v dopoledních hodinách a odpoledne. Ve Vegas je dopravní špička díky jeho provozu 24 hodin v podstatě celý den. Také ceny benzínu zde patří k nejvyšším v celé zemi.

4. Letní horka

Je to suché teplo. V létě je to více jak 38 stupňů ve stínu, každý den. To člověka opravdu vyčerpá pokud je venku moc dlouho. Skoro žádné bouřky. Žádné řeky či potoky v okolí nejbližší jezero je 40 km daleko.

las_vegas_strip_3_modifie-1008x700

5. Školy

Školský systém má velké problémy. Budují se nové školy aby pokryli poptávku díky nárůstu obyvatel, což je dobře. Problém je s tím najít učitele, kteří by vyplnili volná místa. Počáteční plat učitele se pohybuje kolem 27 000 dolarů / rok. Spolu s tím, že jsou tedy málo placeni je zde také problém s ubytováním, pokud by se sem chtěli přemístit. Pokud by jste byly učitel tak proč se stěhovat do Las Vegas a snížit si tak životní úroveň.

6. Zaměstnanost

Existuje zde hodně volných míst hlavně v kasinech, nicméně je to díky tomu, že není zcela lehké se tam dostat. Pokud máte zájem musíte doložit 10 leté pracovní zkušenosti  a také musíte být bezúhonní s dobrým kreditem. I tak se vám může stát, že vám na hodinu vyhodí díky tomu že na vás přijde nějaké oznámení. V kasinech také není neobvyklé masivní propouštění, nebo se také může stát, že vás ze stávající managerské pozice srazí až na začátečnickou a vy si musíte celý výstup nahoru znovu zopakovat.

7 Hazard

Bez ohledu na to, kde právě žijete nemůže být vábení hazardu tak velké jako právě v Las Vegas. Kasina, obchody, čerpací stanice většina z nich má hrací automaty. Běžné činnosti jako je večeře s přáteli, či návštěva nějakého koncertu jde velmi těžko realizovat neboť lidé jsou většinou v práci a mají různé druhy směn po celý den. Když to vyjde tak se s přáteli uvidíte tak jednou za měsíc. Co potom dělat večer doma, koukat se na televizi? Proto většina vyráží hrát, aby vyplnila volný čas. Dalším problém je bezplatný alkohol, který se nabízí v hernách takže kromě hráčské závislosti se přidává také závislost na alkoholu. Nakonec se tak dostanete do koloběhu – práce – spánek- hazard a z něj je velmi těžké se dostat.

8. Multikulturní město

Pokud jste rozeným americkým občanem tvoříte pouze nepatrnou část obyvatel města Las Vegas. Jsou zde lidé z Koreji, Číny, Izraele, Bulharska, Mexika, Rumunska, Iránu, Pákistánu a dalších národností. Zjistíte, že je velmi těžké věřit lidem, kteří nemluví anglicky a kterým nerozumíte. Některé z kultur jsou také přirozeně více agresivnější než jiné. Pokud jste zvyklí na různé národy a život mezi nimi je Las Vegas pro vás. Pokud ne raději se sem nestěhujte.

 

 

 

 

TOPlist