7 způsobů jak se zbavit akné přírodně

Existuje hodně způsobů jak bojovat proti Akné přirozenými prostředky, až se budete divit proč jste utrácela peníze v obchodě za mnohdy nefunkční přípravky. Akné se můžete zbavit v klidu domova s použitím vhodných přírodních prostředků a dobrých návyků. Mnoho dospívajících čelí akné ale nemají ponětí jak se ho zbavit. Pokud jste pozvaná na ples a vaše tvář je plná pupínků pak zkuste následující možnosti.

1. Med a citron

Nejúčinnější a přírodní lék je med a citron. Je to nejlepší způsob jak hydratovat pokožku a vysušit akné. Tato metoda je velmi populární a vše co potřebujete je plátek citronu, který potřete medem a aplikujete na obličej.

2. Pára

Pára je jeden z nejlepších způsobů jak bojovat s otravným akné. Pokaždé když jdete do sauny, máte možnost se takto zbavit toxinů z vaší zranitelné a citlivé pokožky. Skvělou zprávou je, že to můžete aplikovat efektivně také doma. Pro posílení účinků můžete přidat do horké vody také éterické oleje a čaje. Ze začátku to možná bude náročné, ale výsledek za to stojí.

3. Led

Zmrzlá voda je magickým způsobem jak léčit akné. Je jednoché vzít kousek ledu, zabalit jej do igelitu a přiložit na konkrétní postiženou část obličeje.  Nechte působit několik minut. Chlad pomáhá uzavírat póry pokožky a tím brání pokožku před bakteriemi. Použití ledu pomáhá také při zarudnutí a otoku kůže.

4. Jílová maska

Přírodní jílová maska čistí pokožku a odstraňuje toxiny. Jílové masky jsou podobné jako pára. Jílová maska je zároveň velmi příjemná na pokožku a bojuje také proti akné.

5. Rajčata

Zánětlivé onemocnění jako je akné lze úspěšně léčit rajčaty, které jsou bohaté na vitamíny C, A  a K . Stačí dát plátky rajčete na postiženou oblast a je to. Rajčata jsou kyselé povahy, pomáhají tak vysušovat pupínky. Plus jsou bohaté na antioxidanty takže bojují také s volnými radikály.

6. Jogurto-okurková maska na obličej

Věděli jste, že okurky mohou zabránit akné? Okurky obsahují kyselinu askorbovou, která je velmi účinná na podrážděnou kůži a otoky. Kromě toho okurky obsahují 95% vody, takže zajistí také vaši hydrataci. Maska z jogurtu a okurky má antimykotické a antibakteriální účinky, pomůže také na jizvy po akné nebo stařecké skvrny.

7. Zdravá dieta

Někdy hlavní příčinou vašeho akné může být strava. Ve skutečnosti je příčinou mnoha nemocí špatná výživa. Takže se ujistěte, že jíte zdravě a obohaťte svůj jídelníček také o ovoce a zeleninu a samozřejmě nesmíte zapomenout na fyzickou aktivitu.

Ať už jste dospělý nebo dítě, boj s akné není vůbec jednoduchý. Pokud znáte ještě nějaké další přírodní způsoby jak s akné bojovat, podělte se s námi.

TOPlist