3 způsoby jak používat perleťový prášek

Nedávno jsem četla reklamu o lázních, které nabízejí jako jednu z věcí péči o obličej, která využívá mikrosložky na bázi diamantů. Samozřejmě šlo o celkem dost finančně náročnou proceduru. Měla jsem za to, že jde o nějaký nový způsob péče o pleť , dokud jsem se nedozvěděla jaké výhody má pro pleť použití perleťového prášku.

Zajímavé je, že perleťový prášek se používal již před tisíci lety v Číně a to jak interně tak externě. Tuto možnost používala v dané době pouze císařovna Číny, která tak byla známa pro svou dokonalou pleť. V současnosti je možné najít tuto složku již v dostupných pleťových maskách nebo jiné kosmetice.

Zpočátku jsem se zarazila, že bych měla perleťový prášek použít na svůj obličej, neboť jsem očekávala dost velkou cenovku. Použití perleťového prášku může znít luxusně ale v podstatě jde díky jeho účinkům jako přírodní kosmetiky o velmi hospodárné řešení. Výsledky jeho používání jak pro zdraví pleti tak pro kosmetiku jsem byla unešena.

Natural-Pearl-Powder

Jak vůbec perleťový prášek vzniká?

Perly, které nejsou vhodné pro šperky jsou rozemlety na jemný prášek, který získá konzistenci kukuřičného škrobu. Následně je tento prášek používán v kosmetice nebo v dalších věcech.

Kde se dá perleťový prášek koupit?

U nás pravděpodobně v nějakých specializovaných kosmetických salonech. Jinak je možné to sehnat v zahraničí např. na Amazonu. Dostupný je také v kapsulích, které se využívají jak externě tak interně – vysvětlíme dále. Balení v kapsulích opět na Amazonu.

Pearl_Powder

Jak používat perleťový prášek na pleť?

 

1. Vyrobte si masku z perleťového prášku

Poprvé když jsem ji použila, nemohla jsem věřit jak perfektně to zklidnilo mou zarudlou pokožku. Pokožku to zanechá hedvábně jemnou, matnou a zklidněnou.

Návod: Použijte jednu tobolku perleťového prášku, kterou vysypte do misky. Následně po kapkách přidávejte růžovou vodu až vznikne konzistence vhodná na nanášení prstem na obličej. Masku nechte 10 minut působit. Já používám pouze jednu tobolku prášku, takže pokud jich máte 100, vydrží vám na dlouho.

2. Použijte perleťový prášek pro dokončení líčení

Používáte již nějaký pudr na zmatnění pokožky? Zkuste místo něj využít perleťový prášek, který působí jako minerální make-up a dosáhnete s ním stejných výsledků. Prášek pomůže schovat nedostatky pleti a dodá ji jasný vzhled.

Návod: Použijte jednu tobolku prášku, kterou vysypete na talířek. Vemte si štěteček na líčení a lehce naneste na tvář. Použít to můžete dokonce i před spaním neboť zklidnit pokožku a také pomůže vstřebat přebytečnou mastnotu obličeje, která se může vytvořit přes noc.

3. Použijte jej jako výživový doplněk

100% čistý a vysoce kvalitní perleťový prášek můžete používat také vnitřně na podporu zdraví kůže. Jaké výhody plynou z používání perleťového prášku vnitřně?

  • perleťový prášek obsahuje antioxidanty
  • obsahuje signální proteiny, které podporují tvorbu kolagenu
  • obsahuje vysoce koncentrovaný zdroj přírodního vápníku
  • je bohatý na aminokyseliny a více jak 30 stopových minerálů prospěšných zdraví

Pokud již máte s práškem nějaké zkušenosti, budeme rádi pokud se s námi o ně podělíte pod článkem.

 

 

TOPlist