10 nejbezpečnějších měst pro cestování

Pokud cestuje žena sama může být pro ni cestování celkem nebezpečné. Každý rok slyšíme zprávy o sexuálních útocích na ženy, které byly na dovolené. A nejedná se pouze o fyzické útoky, které jsou pro ženy nebezpečné. Některá místa se snaží navnadit na levnější cenu, aby tam dostali osamělé cestovatele. Taky co se týče krádeží v hotelích či kapesní krádeže, pokud cestujete sama je zde mnohem větší riziko.

Před cestou zvlášť pokud cestujete sama je dobré zvážit všechny aspekty: Budete chodit v noci sama? Budete mít průvodce nebo budete město zkoumat sama? Máte ve městě přátele nebo rodinu, kam se můžete uchýlit kdyby byl problém?

Sestavili jsme dohromady 10 měst, kde by měla být i žena cestující sama v bezpečí. Každý kdo cestuje do nového města by měl mít přehled o možných nebezpečích, které zde může očekávat a také jak je řešit.

Zde jsou tedy naše tipy:

1. Kodaň, Dánsko

Hlavní město Dánska má téměř 2 miliony obyvatel, je to rušné město s krásnou architekturou a dobrými podmínkami pro nakupování. Ujistěte se, že jste viděla fontánu bohyně Gefjun, která vypráví mytologický příběh o tom jak bylo Dánsko založeno. Zastavte se zde také v noci, kdy je fontána modře nasvícena jako odkaz na magii v severském náboženství.

Copenhagan-Denmark

Pokračujte níže na další straně

TOPlist